Dlaczego warto zorganizować pokaz sztucznych ogni

Czy chcesz zorganizować imprezę firmową lub dla znajomych albo uroczystość rodzinną? Poszukujesz pomysłu na uatrakcyjnienie tego wydarzenia? Mamy dla Ciebie coś specjalnego! Przygotujemy dla Ciebie pokaz sztucznych ogni na najwyższym poziomie.

Czym jest pokaz sztucznych ogni?

Pokaz sztucznych ogni inaczej jest nazywany widowiskiem pirotechnicznym. To nic innego jak synchroniczne, zaplanowane odpalanie fajerwerek, czyli materiałów pirotechnicznych dających efekty świetlne i dźwiękowe. Na zorganizowanie takiego show decydują się organizatorzy większych wydarzeń plenerowych, koncertów oraz festiwali. Często pokazy sztucznych ogni są traktowane jako gwóźdź programu.

Dlaczego warto zdecydować się na zorganizowanie pokazu sztucznych ogni?

Podobnie, jak inne formy rozrywki pokazy sztucznych ogni mają swoich zwolenników i przeciwników. Przeciwnicy często argumentują, że strzelanie fajerwerkami jest niebezpieczne dla zdrowia, powoduje ogromny huk i dym. Uparcie twierdzą, że pokazy sztucznych ogni wywołują strach i panikę u zwierząt. Często nie mają racji, profesjonalnie przygotowany pokaz jest bezpieczny, a wiele osób i miast decyduje się na jego zorganizowanie. Oto najważniejsze powody:

Pokaz pirotechniczny uatrakcyjni każdą imprezę i uroczystość
Widowisko pirotechniczne wywoła efekt „WOW” i zachwyci wszystkich gości. Będą je podziwiać dorośli i dzieci. Sprawdzi się na każdą okazję niezależnie od pory roku: na wesele, wieczór panieński, imprezę firmową, czy też plenerową.

Widowisko pirotechniczne jest tradycją
Niektóre widowiska plenerowe podczas których zorganizowany jest pokaz sztucznych ogni, są tradycją. Trudno wyobrazić sobie bez nich Sylwestra, Nowy Rok czy Światełko do nieba podczas koncertu WOŚP.

Pokaz sztucznych ogni może być organizowany przez cały rok
Wiele osób jest przekonanych, że odpalenie fajerwerk jest dozwolone tylko 31 grudnia i 1 stycznia. Możesz je odpalać przez cały rok, zakaz strzelania nimi obowiązuje tylko w miejscach publicznych i dotyczy zakłócania ciszy nocnej. Przepisy zezwalają na organizowanie pokazu sztucznych: „na własnym podwórku” i na prywatnej posesji, jeżeli właściciel wyraził na to zgodę, ale tylko w godzinach, w których nie obowiązuje cisza nocna.

Pokazy sztucznych ogni nie zanieczyszczają środowiska
Coraz więcej fajerwerek producenci przygotowują z materiałów neutralnych dla środowiska. Materiały pirotechniczne składają się w 80% z makulatury (tekturowych rurek), glinki, gipsu.

Widowiska pirotechniczne są bezpieczne
Strzelanie fajerwerkami jest bezpieczne, pod warunkiem, że przed rozpoczęciem pokazu sztucznych ogni, przeczytasz instrukcję fajerwerek i sprawdzisz opakowanie. Ważne jest także to, abyś w czasie ich odpalania zachował ostrożność. Dzięki temu nie ucierpisz ty ani osoby towarzyszące.

Nie każde zwierzę boi się pokazu pirotechnicznego
Nie u każdego zwierzęcia pokaz sztucznych ogni wywołuje strach i panikę. Niektóre zwierzęta podziwiają je razem ze swoimi właścicielami. Nawet jeżeli zauważysz, że twoje zwierzę obawia się go, możesz przygotować je na to wydarzenie.

Nie zabieraj go do miejsca, w którym odbędzie się widowisko pirotechniczne. Pozamykaj wszystkie drzwi i okna, po to, aby jak najmniej dochodziło dźwięków z zewnątrz. Zasuń także rolety, dzięki temu błyski nie będą widoczne. Jeśli chcesz odwrócić uwagę pupila od pokazu sztucznych ogni, możesz włączyć mu relaksującą muzykę na czas jego trwania.

Zleć przygotowanie pokazu sztucznych ogni profesjonalistom

Chcesz przygotować widowisko pirotechniczne, ale nie wiesz, od czego zacząć? Zleć nam jego zorganizowanie. Mamy wieloletnie doświadczenie w branży pirotechnicznej oraz bogatą bazę ładunków pirotechnicznych, spełniających rygorystyczne normy bezpieczeństwa. Nasze pokazy pirotechniczne zachwycają i zapadają na długo w pamięć.

Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami jak najszybciej.
TOP